3.04.2013

ORDAN, BURDAN ,ŞURDAN

 - Yarım bırakıp  kenara attığım, çoğunun nereye saklandığını bilemediğim kitaplar, el ele verip halay çekecek çoğunluğa ulaştılar.. Ekip kurup, düğünlerde  kiralık halay  çektirme işine girmeyi planlıyorum..

-Bir kaç gün önce Serdar Ortaç'ın  özür dilemesine şahit oldum haberlerde. ... "Yıllardır yok saydığımız Kürt kardeşlerimizden  özür diliyorum, umarım , hepimiz  pişman oluruz yaptıklarımızdan " diyordu.. Kusura bakmasın ben hiç kimseden özür dilemiyorum..Çünkü özür dilemeyi gerektirecek bir tutumum olmadı hiç bir zaman..Herkes kendi adına beyanda bulunsun. Ben insana insan olarak bakıyorum bu konuda. Bu nedenle bir katili, tecavüzcüyü, gaspçıyı, hırsızı....sırf Türk olduğu için Kürt, Alevi, Laz.... her ne ise onlardan üstün tutamam.. Tutmadım da.. Üstelik  en çok sevdiğim insanlar arasında Kürtler de vardı  (hele biri süper yemek yapar ) , Aleviler de.. Hatta halis muhlis Hristiyan / Fransız arkadaşım da var  . Haa derseniz ki PKK, yandaşı, sempatizanı, koruyanı, kollayanı ...İşte o zaman  olayın rengi kesinlikle değişir..

-Çilek horman kabul etmeyen tek meyve imiş.. Bunu duyunca çok şaşırdım. Oysa ben  o iştah kabartıcı çilekleri görünce   hormonlu deyip almazdım.. Yazık oldu  onca çileksiz günlerime :)

- Eminönü'nde balık ekmek yiyenlere sesleniyorum..İzmir'e gelip Güzelbahçe'de yemeği deneyin. O yediğiniz ne bilmiyorum ama, balık ekmek olmadığı konusunda   mutabık kalacağımıza eminim..


9 yorum:

 1. Ben de o kocaman çilekleri hep hormonlu zannediyordum. :)
  Ama eski çileklerin tadı yok gerçekten.

  YanıtlaSil
 2. Yolcu / Haklısınız..Ne tadı var, ne eski kokusu..Sanki küçücük olanlar eski çilekler gibi geliyor bana ve hep onları tercih ediyorum alırken..

  YanıtlaSil

 3. çileğin bu olayını bilmiyordum bu hafta sonu kocaman çilekler gördük pazarda arkadaşım alacaktı ben burun kıvırdım doğal değildir diye kendim almadığım gibi onada aldırmadım cıks yani ne desem boş gitti canım çilekler:)

  YanıtlaSil
 4. ya hormon yoksa bile başka bir şey vardır, o kadar büyük çilek mi olur yaaaa ...

  YanıtlaSil
 5. Bu sabah o kocaman çileklerden alıp yedim ama içimden de geçmedi değil kesin hormonludur diye.Sonra sabah tarçınlı yoğurt yiyip üzerine yeşil çay içtiğimi düşünerekten aldım.

  Sorunun aslında bizimle ilgisi yok.Bizim gibi olan bir çok farklı kişiyle de ilgisi yok.Sorun sorunlu insanlarda.Farklı ırklardaki sorunlu insanlarda.

  YanıtlaSil
 6. Devinim / Sorma ben de çok üzüldüm..Zaten her meyveyi yemem, 3-5 tanesini anca..

  Cem / İnsanın kafasını karıştıran zaten çok büyük olmaları..Şüpheleniyor insan

  Toz / yeşil çayı sevemedim gitti :) Sana afiyet olsun .
  Sorun aç gözlü insnalarda..Kendi çıkarları için insanları bir birine düşürenlerde..

  YanıtlaSil
 7. - kitaplar beklesin biraz, hayat daha önemli:)
  - bazıları vur deyince öldürüyor.
  - hormon değilse başka bir nane vardır.
  -güzelbahçe kıyılarındaki banklara oturup denizi seyretme fikrimi hep ertelemişimdir. oysa otobüsle bile 15-20 dakikada varırım. Tembelim, hayatın küçük renklerini yaşamak konusunda.

  YanıtlaSil
 8. Duydumki banada seslenmişsin :) Düğün alışverişi için gittiğimde eminönünde yemiştim ama şimdi izmirdekinde aklım kaldı.inşallah İzmir'e gelip yemekde nasip olur :)

  YanıtlaSil
 9. Hıııım güzelbahçe ve balık...Özlemişim :))

  YanıtlaSil