4.02.2013

İZMİR'İM....

     Dün hava çok güzeldi.. Tabi insan böyle havaları değerlendirmek istiyor.. Yaklaşık 1 ay önce  yine bir pazar gezmesi yaparken, işi epeyce abartmış, Karaburun'a kadar gitmiştik. Manzaralar harika. Küçük küçük koylara dalası geliyor insanın. İşte  bu gezinti esnasında  muhteşem bir yer görmüştük. Hemen gidip baktık.. Daha yeni devralmışlar,  temizlik yapıyorlardı. .Orada oturup bir kahve içmek, her şeye değerdi. Dün hava güzel olunca yine oraya gidelim dedik.. Düşünün evden 100 km ( tam olarak 105 ) öteye kahve içmeye gidiyorsunuz. Allah akıl fikir  versin bize ne diyeyim.. Ama tabi ki, sonu hüsran oldu, yine açılmamış bizim yer. Yani ne zaman açıp da para kazanacaklar anlamadım ki ...Neyse, yine de şikayetçi olmadık tabi bu durumdan...Gözümüz gönlümüz açıldı.. Bilgisayara yükleyebildiklerimden seçtiklerim işte bunlar.. Muhteşem İzmir'in, göz gönlü açan, doyuran, ferahlatan  karelerinden seçmeler....10 yorum:

 1. gören gözüne yüreğine sağlık içim açıldı bu ara havalar güzel gidiyor hava durumu takiplerine bakılırsa yarında güzelmiş tadını çıkarabilene ne mutlu bu eşsiz manzarada dilerim güzel bir türk kahvesi içebilirsiniz
  ....

  YanıtlaSil
 2. hayat gezene güzel :) kahve içemediniz bari balık yeseydiniz.. gülbahçe-karapınar tarafında iyi balıkçılar var..

  YanıtlaSil
 3. İzmir'e gitmek hiç nasib olmadı henüz. Güzel görünüyor.
  3. fotoğraftaki ağaçlar zeytin ağacı sanırım. Benim de bir kaç zeytin ağacı fotoğrafım var ama bakalım nezaman yayınlanacak.

  YanıtlaSil
 4. devinim / içini açabildiysem ne mutlu bana..Ahdim var, orda mutlaka kahve içeceğim..
  Dönence / Gülbahçe'de taş Ev var, biliyor musun, hah işte tam orda, o dediklerini yaptık merak etme :))
  Yolcu /İzmir'i görmemek büyük kayıp, benden söylemesi:) Evet zeytin ağaçları onlar :)

  YanıtlaSil
 5. vakti zamanında gülbahçe diye güzelbahçeye gitmiştim.. İzmirdeki ilk senemdi.. Taş evi duydum ama gitmedim.. Mordoğan taraflarını çok severim ben.. iyi gezmeler sana..

  YanıtlaSil
 6. Dönence mutlaka gitmelisin oraya, salaş ama keyifli bir yer...Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. Deriiin bir nefes çekesim geldi..
  ah İstanbul'dan sıyrılsam atsam kendimi İzmir'e..
  olacak inşallah birgün.

  YanıtlaSil
 8. Safransarı / olur olur, yeter ki istesin insan. Hem bu güzellik için değer :)

  YanıtlaSil
 9. İnsan yaz gelsin istiyor bööyle manzaralar görünce :) Bir de İstanbul o kadar kalabalık ki içi gidiyor insanın, görsek bile huzur doluyoruz böyle sakin, yem yeşil yerleri. Burada yeşil alanı mumla arıyoruz :S

  YanıtlaSil
 10. Yeliz İnceoğlu / izmir bu açıdan çok zengin, İzmirliler de çok şanslı..:))

  YanıtlaSil