25.12.2012

MİM'İM...


Bir ara durmuştu bu mim salgını.Sanırım soğuklarla birlikte Balkanlar'dan tekrar  yurda girmeye başladı..
Mimlenmişim de, ne olduğu konusunda pek bir bilgim yok. İpecik Böcecik 'in  yazısından anladığım kadarıyla, 2013'ten dilekler..
Baby face 2013, şimdi sen  yeni olmanın verdiği şımarıklıkla, uzunca bir süre aklın bir karış havada gezeceksin biliyorum . Yine de söyliyeyim,  dünyaya " barış ve mutluluk " getirmeni istiyorum. Ya bu da çok klasik oldu. Güzellik yarışmalarındaki ucuz söylemler gibi. Ama dilek hakkı , taç giyene münhasır değil ki...Hem benim ruhum güzel, nooolmuş yani..Neyse konuyu sulandırmayalım..
Kafası karışık 2013, bildiğin gibi Orta Doğu  çok karışık. Daha da karışacağa benzer. savaşlar dursun demekle durmuyor. Ama hani diyorum,  bilek güreşi yapacaklarına, yürek güreşi yapsalar, kan dökülmese, bebeler ölmese, anaların ciğeri yanmasa.... Filistin ahhh Filistin.... İntifada bir halkın yaşam tarzı, kaderi olabilir mi ? 
2013 bak AB bizi yıllardır oyalıyor ya, " kannndırdıkkkkk nazlı yari sonunda çılgın sözlerle " desin. Almıcaz sizi desin. Ben şahsen çok sevinirim. Kelle-paça, kokoreç bile yasaklanacakmış, düşünsenize. Bol kimyonlu, bol acılı yemek varken... Neymiş sağlığa zararlıymış, kolestrolü tetiklermiş. Olduuuuuu sizin burnumuzun dibine dayadığınız  hamburgerler her derde deva da sanki ...
Bir de çocuklar var. neden bilmem yol kenarlarında, köprü altlarında mendil, su vs. satan hani şu 9-10 yaşlarındaki çocuklar. Bak onları görünce içim sızlıyor 2013..Söyle ana-babaları sahip çıksın o çocuklara. İstediği kadar değil, bakabileceği kadar çocuk sahibi olsun bu millet..Ya da 1 yetmez 2 tane, 2 yetmez 3 tane...... diyenler var ya, işte onlar tavsiye edip edip kenara çekilmesinler. Ve yetiştirme yurdundaki çocuklar... Gerçi şimdi sevgi evleri oldular, biraz daha rahattırlar ama olsun. Onlar için koruyucu aileler gönder.  Evlatlık alsınlar iyi iyi insanlar. Sevgisini, ilgisini esirgemeyecek olanlar. Şimdi diyeceksin ki," blog blog dolaşacağına sen niye almıyorsun ? Hem evin çocuk cıvıltılarıyla dolar...  Yoldaş olurlar, ses olur, nefes olur..." haklısın da.... Bak 5-10 yaş daha genç olsaydım, inan düşünmezdim..
Huzur ve bakım evlerini unutmuyorum tabi ki.. Onları her gördüğümde üzülüyoum. Kiminin kızı , kiminin oğlu bırakıp gitmiş..Aylardır uğrayan yok. O sevimli ninelerin, dedelerin etrafı çocuklarıyla, torunlarıyla dolsun istiyorum , en azından haftada bir..
Önce kendimizdeki, sonra evimizdeki, ailemizdeki , çevremizdeki insanların ruhunda ne kadar kötülük varsa  hepsi dönmemek üzere gitsin. Çevremizi kirletmekle kalmayıp, yer altını da kimyasallarla berbat ettik. Umarım bu konuda bizleri daha da bilinçlendirirsin 2013.. tüm umudum sende yani, ona göre...
Hayvanları seviyorum..Onlara iyi davranalım diyorum..
Töre cinayetleri, kıskanç eş, sevgili, arkadaş cinayetleri ve diğer bilimum  vahşetlerin bitmesini hala ve hala ümit ediyorum. 
Bisiklete binmeyi, güzel jan janlı fotoğraf çekmeyi, sosyaloji, filoloji, psikoloji gibi- lolojili bi yerlerde okumayı çok istiyorum. Bu yaştan sonra ne işime yarar bilmiyorum ama olsun.. İçimde ukde kalmasın.. (yanlış yazmamayım diye sözlüğe baktım, uhde sorumluluk demekmiş, ilginç...)
Çocuklarımı , ailemi çok seviyorum...Tüm çocuklar  sevilsin istiyorum..Tüm kötülükler onlardan uzak olsun..Kötülük yapmak isteyen gülme krizine tutulsun, çok gülene deli değil, kötü  densin istiyorum.
Kimsenin evine su basmasın, ayağı da toprağı da kaymasın...
Alevi- Sünni, Kürt-Türk, Laz- Çerkez...Hatta ve hatta arabesk sevenler - rock sevenler kardeş kardeş yaşamayı öğrenelim.. Zaten dışarda yeteri kadar düşmanımız var, birbirimize düşmenin alemi yok... Haa yeri gelmişken, bizi birbirimize düşüren o kanlı- silahlı demokrasi fedaileri var ya, hani topla tüfekle halklara özgürlük tanıyacağız iddiasında olanlar, işte onların ayaklarına inme insin,  yerlerinden kıpırdayamasınlar, bir birleriyle uğraşsınlar..Dünyayı rahat bıraksınlar..Olmadı İsraille ABD birbirine düşsün...
Bak geçen sene geldiler sanırım, gidemediydim. Ama şu gözlerim kapanmadan Depeche Mode  konserine bi gideyim noooluuuuur....
Unuttuğum bir şey var mı demiyeceğim, hoş bunlar olsa bana yeter... Dünyaya bile yeter zannımca :))
Sevgili 2012..Seninle çok iyi geçinemedik gerçi ama düşman olmamızı gerektiren bir şey de geçmedi sanırım aramızda... Hayatıma girenler oldu, çıkanlar oldu, çıkardıklarım oldu...Beni çıkaranlar oldu.. Kombinasyon mu oluyordu bu... Aman işte her neyse... Tüm bu insanlar hayatıma bir şekilde dahil olduklarına göre mutlaka iyi insanlardı..Yine iyi olsunlar, mutlu olsunlar..Sen de giderken ööööyyle elini kolunu sallayarak , boş gitme ... Ne kadar kazurat varsa sana ait, aman sakın bırakma ardında... 
Sözün kısası.Allah'ım yeni yıl sağlık, huzur, mutluluk getirsin. Kötüler  kötülüğe fırsat bulamasın. Bir de Allah'ım O gidince çok üzülcem ve özlicem...Sinema partisi yapamıcam,  mısır patlatmıcam belki ama, sevgili H. mülakatı da geçsin, hatta akademiden sonra tayini Manisa'ya falan çıksın ..Varsa Aydın da olur :))....(seni unutmadım bak canım arkadaşım ) 
Cem, Budeliçocuk,  serpilce, Toz mimlendiniz :))
Almila seni mimlemedim,  yoksa bu defa kızılcık sopasını kesin alırsın eline :))

14 yorum:

 1. mimim varmış, verin alıp gideyim. yazmayabilirim ama olsun, kimseye yük olmak istemem...

  bir de ne çok imkansız şey varsa hepsini istemişsin. maşallah. Sen sosyoloji oku...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yukarda sağın solunda...hem niye yazmayabilirim? yazmazsan her seferinde mimlenirsin ona göre.. İsteyenin bir yüzü kara....vermeyen 2013 olsun napalım.. Ayrıca sosyolojiden çağırırlarsa gider okurum 3-5 ay.. ama beni alın diye yalvaramam :))

   Sil
 2. Eywahhh nasıl yazarım şimdi :)))

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim kahve telvesi,bu mim olayından her daim beni azad et lütfen...Bu arada yazını çok beğendim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Almila.. Benimle iyi geçinirsen düşünebilirim :)

   Sil
 4. Çok güzel yazmışsın..:)
  Valla ne diyeyim,hani bu kadarı yeter herhalde..desem mızıkçı dersin..

  Yazacağım dileğimi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baktım, hala yazmamışsın ama :(

   Sil
 5. koskocaman bir AMİN diyelim...
  Kokoreç yasaklanacaksa Ab'ye girmeyelim tabiki..
  Bu arada izmirde kokoreçi güzel yapan iyi kızartan bir yer söylersen sevinirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen öyle yazdığıma bakma, ortalamaya vursan 3-4 senede bir yerim kokoreç . İyi bir yer bilmiyorum ama Bornova meydanda var, Foto Remzi'nin tam karşısında.. Fena değil yani...

   Sil
  2. Meydandaki kokoreççiyi biliyorum ama orasıda vasat..
   Güzel yapan yer bulsam hiç erinmeden gecenin bir vakti İzmirin en ucra köşesine giderim :)

   Sil
 6. Ben yeniyim bu mim nedir :) Ne yapmamız gerekir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kolay, 2013 ten beklentilerin, dileklerin neyse onları yazacaksın Toz :)

   Sil
 7. Beklentim yok,beklerken sigara içiyorum hep ve sigarayı bıraktım :)O yüzden birşey beklemiyorum :)

  YanıtlaSil